Kiliminės dangos klojimas

Jei ketinate grindis kloti kilimine danga, būtina žinoti keletą svarbių reikalavimų: kaip ir ant kokio paviršiaus ji turi būti klojama. Visų pirma, kiliminė  danga, kaip ir dauguma kitų grindų dangų, gali būti klojama tik ant lygaus, sauso bei švaraus paviršiaus – dažniausiai tai būna gipso arba medžio plokštės. Jeigu danga klojama ant senų medinių grindų, būtina užglaistyti susidėvėjusias vietas. Kiliminę dangą, kuri nėra atspari ugniai, rekomenduojama kloti ant betono sluoksnio.

Siekiant užtikrinti, kad kiliminė danga kuo mažiau nusidėvėtų, ją galima priklijuoti prie grindų, bet tai atlikus jos antrą kartą jau nebepanaudosite. Kita vertus, danga nejudės su visu pagrindu ir daug lėčiau dėvėsis. Taip pat svarbu žinoti, jog kiliminės dangos nerekomenduojama kloti žemoje temperatūroje. Be to, specialistai prieš dangos klojimą pataria ją parai ištiesti – kad išsilygintų.

Kiliminės dangos klojimo būdai

Kaip jau minėjome aukščiau, naudojami du kiliminės dangos klojimo būdai – laisvas klojimas ir klijavimas. Klijuoti būtina kilimines dangas, kurios pagamintos iš natūralaus pluošto.

Klijuojant, paruoštą dangą visų pirma reikia patiesti ant grindų bei sulenkti. Ją sulenkus, viena pusė patepama klijais ir priklijuojama. Norint užtikrinti, kad neliktų oro burbulų, priklijuotą kiliminę dangą būtina išlyginti voleliu (lyginama nuo centro). Vėliau klijais ištepama kita dangos pusė ir taip pat priklijuojama bei išlyginama. Tais atvejais, kai dangą reikia sujungti, patartina tai daryti iš to paties ritinio dangos, kad patalpa atrodytų vientisa ir būtų išvengta kartais nesutampančių dangos atspalvių.

Laisvai kloti dangą rekomenduojama tik nedidelėse patalpose. Iš pradžių išpjaunamas reikiamo dydžio dangos lakštas, paliekant apie 10 cm užlaidas. Keli centimetrai turėtų užsilenkti ir ant sienų. Kampuose dangą reikėtų įpjauti. Tuomet danga tvirtai prispaudžiama ir pritvirtinamos grindjuostės.