8-665-03690 info@bustovizija.net

Sienų ir lubų glaistymo, dažymo darbai

Vidaus apdailos darbai turi būti atliekami itin kruopščiai ir profesionaliai, priešingu atveju rezultatas dar ilgus metus badys akis. Sienų ir lubų glaistymas bei dažymas gali pasirodyti pakankamai paprastas darbas, tačiau šiam darbui sėkmingai atlikti reikia ne tik žinių, bet ir praktinių įgūdžių – galima nesunkiai pastebėti, kada glaistymo bei dažymo darbus atliko mėgėjas ir kada profesionalas. Perskaitę straipsnį sužinosite, kodėl šie etapai tokie svarbūs, kaip mes galime užtikrinti šių darbų kokybę ir kokios priemonės pačios efektyviausios.

Kaip teisingai dažyti kambario sienas ir lubas?

Kambarys visuomet dažomas iš viršaus į apačią: lubos, sienos, langai, durys, grindys. Yra daugybė priežasčių, dėl ko dažymas – labiausiai paplitęs namų interjero gražinimo būdas. Dažant galima greitai ir iš esmės pakeisti kambario ar net viso būsto išvaizdą. Be to, tai pakankamai paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti namus. Siekiant užtikrinti aukščiausią dažymo darbų kokybę, būtina laikytis šių trijų taisyklių:

Pirmoji taisyklė: tinkamai paruoškite dažymo paviršių

 • Geri dažymo rezultatai priklauso nuo gero dažų prikibimo, o dažai gerai kimba tik prie tvirtų ir švarių paviršių.
 • Dulkės, purvas ir kiti ant sienų, lubų ar apkalimų susikaupę nešvarumai turi būti pašalinti vandens – ploviklio skiediniu.
 • Visi įtrūkimai ar ištrupėjusios vietos užglaistomos glaistu. Išdžiūvusį glaistą būtina šlifuoti ir padengti gruntu.

Antroji taisyklė: naudokite kokybiškus dažus

 • Lubų ir sienų dažymas taps kur kas malonesnis naudojant kokybiškus dažus. Be to, lyginant su paprastais vidaus dažais, aukštos kokybės dažais lengviau dirbti ir jų tarnavimo laikas yra žymiai ilgesnis.
 • Darbo metu kokybiški dažai nesitaško, geriau padengia paviršių.
 • Kokybiški vidaus dažai ilgaamžiskesni už pigesnes atlernatyvas. Jie atsparūs blukimui, geltonavimui ir dėmėms.

Trečioji taisyklė: naudokite kokybiškus dažymo įrankius

 • Tam, kad išgauti viską iš aukštos kokybės dažų, juos užnešti reikia kokybiškais dažymo voleliais.
 • Naudokite kokybiškus teptukus, ant kurių gerai laikosi dažai – jie turi teptis tolygiai. Geras teptukas turi būti elastingas, su nekrintančiais šeriais. Įsitikinkite ar jis per daug neišsiskleidžia, yra patvarus.

Apibendrinant galima teigti, kad tinkamas paviršiaus paruošimas, aukščiausios kokybės dažai ir profesionalūs įrankiai yra esminiai dalykai, kurie padeta pasiekti geriausią įmanomą rezultatą dažant kambario sienas bei lubas.

Patarimai, nusprendusiems savarankiškai perdažyti sienas:

 • Pradėkite dažyti nuo viršaus – prie lubų mažu voleliu uždažykite ~5 cm pločio juostą. Tokią pat juostą dažykite ir kampuose, apie langus, duris, spintas bei grindis. Įsigykite specialius dažymo įrankius, kuriais padaryti tokius „užvedžiojimus“ bus daug paprasčiau.
 • Pamirkę volelį dažuose, dažykite vertikaliai zigzagais: pirmu potepiu stumkite volelį aukštyn, suformuokite zigzagą panašų į raidę „M“ ir tolygiai paskirstykite dažus ant volelio (rekomenduojami dirbti 1 kv.m. ploteliuose). Vienu volelio pamirkymu į dažus voluokite 1 kv.m. plotelį tol, kol pilnai pasidengs. Šiuo būdu dažykite tol, kol nudažysite visą sieną. Kad nesimatytų žymių ar blizgesio skirtumų, taisyti reikėtų kol dažai dar nėra neišdžiūvę.
 • Daugelis gamintojų rekomenduoja turėti iš anksto pasiruošus tiek dažų, kad jų užtektų nudažyti visai sienai. Jeigu viduryje sienos pradėsite dažyti iš kitos talpos, gali nežymiai skirtis atspalvis, kuris bus pastebimas viduryje sienos, tačiau skirtumo nesimatys lyginant atskiras sienas.

Kokybiškas sienų dažymas reikalauja laiko ir kantrybės. Tam, kad dažymo darbai vyktų sklandžiai ir be didesnio vargo, šį rūpestį patikėkite profesionalams – susisiekite su mumis ir aptarsime, kuo galime Jums padėti.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Su malonumu atsakysime į visus iškilusius klausimus, išklausysime Jūsų norus ir pageidavimus bei pateiksime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Sutikimas

REKVIZITAI

MB „Būsto Vizija“
Įm.k. 303407495
Pvm.k.  LT100009209019
LT 19 7044 0600 0798 9840
Konstitucijos pr. 23, Vilnius

DIREKTORIUS

Marius Valivonis

8-633-66977

Marius@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Edvinas Kundelis

8-601-00039

Edvinas@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Ramūnas Lenčiauskas

8-639-41395

Info@bustovizija.net

DARBŲ VADOVAS

Arnas Sakalauskas

8-635-59703

Arnas@bustovizija.net

PARDAVIMŲ VADYBININKAS

Mindaugas Lumbė

8-665-03690

Mindaugas@bustovizija.net

Informacija