8-665-03690 info@bustovizija.net

Plytelių klijavimas

Klijuojant plyteles labai svarbūs pagrindo lyginimo darbai, kurie užtikrina, jog tolimesni darbai vyks sklandžiai. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius plytelių klijavimo etapus.

Prieš klijuojant plyteles, visų pirma reikia įsitikinti, kad pagrindas, ant kurio klijuojama, yra lygus. Dėl pagrindo nelygumų plytelės ateityje gali sutrūkinėti, todėl jeigu pagrindas nėra pakankamai lygus, paviršių būtina išlyginti išlyginamuoju mišiniu.

Visus paviršius, kurie bus veikiami vandens, patartina padengti hidroizoliacine medžiaga. Kad plytelių klijavimas vyktų sklandžiai ir jos ilgiau tarnautų, paviršius turi būti normalios įgerties. Jeigu paviršius nėra įgeriantis, jį rekomenduojama gruntuoti.

Plytelių klijai. Kaip pasirinkti tinkamus?

Įrengiant būstą, plytelėms skiriama itin daug dėmesio, nes tai viena iš rečiausiai atnaujinamų interjero apdailos medžiagų. Ar ilgai džiaugsitės pasirinktomis plytelėmis, priklausys ne tik nuo jų kokybės ir darbininkų profesionalumo, bet ir nuo plytelių klijų.

Yra daugybė plytelių klijų rūšių – kai kurie iš jų labiau tiks elektra šildomoms grindims, keraminėms plytelėms, kiti – mažesnio įgeriamumo plytelėms, marmurui, granitui ar stiklo mozaikai. Plytelių klijus reikia rinktis atsakingai, todėl norint priimti teisingą sprendimą, geriausia pasitarti su plytelių klijavimo specialistu arba parduotuvės konsultantu.

Plytelių klijavimo ypatybės

Plytelių klijai tepami tolygiai ir specialia mentele, horizontalia kryptimi juos reikia paskirstyti taip, jog atsirastų nedidelės vagelės. Nerekomenduojama tepti iškart didelių plotų – geriausia klijuoti nuosekliai nedideliame plotelyje, nes klijų stingimas paprastai būna pakankamai trumpas ir galite nesuspėti tinkamai suklijuoti visų plytelių.

Reikia stengits plytelių išorinės pusės ar briaunų neištepti klijais, nes juos vėliau gali būti sudėtinga švariai nuvalyti. Išklijavus grindis sveikomis plytelėmis, klijuojami likę plotai iš pjaustytų plytelių. Kad klijai geriau sustingtų, baigus klijuoti reikėtų stengtis kuo mažiau vaikščioti ant paviršiaus.

Prieš užpildant tarpus glaistu, su mentele ar peilio geležte išvalomi tarpai. Išvalius tarpus, juos būtina sudrėkinti. Tuomet galima tepti glaistą (tepant stebėti, ar tarpai užpildomi tolygiai). Kai glaistas apstingsta, plytelės nuvalomos kempine, pašalinamas glaisto perteklius. Glaistui apdžiūvus, plytelės nuvalomos dar kartą.

Perkant plyteles, patartina jų užsakyti šiek tiek daugiau nei matematiškai reikėtų Jūsų numatytam plotui išklijuoti, kadangi gali tekti dengti mažesnius nei plytelės dydžio plotus, dėl ko jas tektų pjaustyti. Plytelių būna įvairių formų, tai gali apsunkti skaičiavimą. Jeigu dėl kokių nors priežasčių prireiktų pakeisti vieną ar kelias plyteles, turėkite atsarginių – rekomenduojama įsigyti apie 5-10 % daugiau plytelių nei Jūsų patalpos plotas.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Su malonumu atsakysime į visus iškilusius klausimus, išklausysime Jūsų norus ir pageidavimus bei pateiksime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Sutikimas

REKVIZITAI

MB „Būsto Vizija“
Įm.k. 303407495
Pvm.k.  LT100009209019
LT 19 7044 0600 0798 9840
Konstitucijos pr. 23, Vilnius

DIREKTORIUS

Marius Valivonis

8-633-66977

Marius@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Edvinas Kundelis

8-601-00039

Edvinas@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Ramūnas Lenčiauskas

8-639-41395

Info@bustovizija.net

DARBŲ VADOVAS

Arnas Sakalauskas

8-635-59703

Arnas@bustovizija.net

PARDAVIMŲ VADYBININKAS

Mindaugas Lumbė

8-665-03690

Mindaugas@bustovizija.net

Informacija