8-665-03690 info@bustovizija.net

Grindų įrengimas

Parketlentės gali būti klijuojamos ir kalamos. Prieš pradedant parketo klojimo darbus, reikia būtinai nutinkuoti ir nuglaistyti sienasišklijuoti plyteles bei atlikti kitus vidaus apdailos darbus, kuriuos dirbant patalpose gali padidėti drėgmės kiekis. Jei derinamos kelių rūšių grindų dangos, paviršių geriausia paruošti visoms dangoms iš karto.

Optimalus parketo drėgnumas yra 8 ±2%. Suklojus parketą, kurio drėgnumas yra didesnis nei 10%, jis pradės trauktis, todėl gali atsirasti plyšių. Jeigu parketo drėgnumas yra mažesnis nei 6%, jis plečiasi, todėl gali atsirasti iškilimų. Klojant parketą, patalpų santykinė drėgmė privalo būti ne didesnė nei 60%, o vidaus temperatūra +15° C. Parketo jokiais būdais negalima kloti ant drėgnų grindų.

Parketlentes prie pagrindo galima tvirtinti visa plokštuma – priklijuojant klijais arba prikalant vinimis (tvirtinimo būdas priklauso nuo pasirinktų grindų bei pagrindo). Pasak grindų įrengimo specialistų, didžiausias šio tvirtinimo pranašumas yra tas, kad sumontuotos grindys nebanguoja ir negirgžda, o trūkumai – didesni reikalavimai pagrindui ir didelės klijų sąnaudos.

Jei parketas klijuojamas prie pagrindo visa plokštuma, būtina pasirinkti tokius klijus, kurių sudėtyje nėra vandens. Parketlentes taip pat galima kloti ir vadinamuoju „užrakinimo” būdu – šis būdas ypatingas tuo, kad parketo plokštės klojamos netvirtinant prie pagrindo – klijai nėra naudojami. Taip paklotą parketą galima eksploatuoti kelis kartus, yra galimybė jį nesunkiai išardyti ir vėl sumontuoti kitoje vietoje.

Jeigu po parketu ketinate sumontuoti grindų šildymo įrangą, būtina atsižvelgti į klijų ir šildymo sistemos specifiką. Kad šildomos grindys efektyviai atliktų savo funkciją ir jų eksploatacija būtų ekonomiška, grindų šiluminė varža neturėtų būti didesnė nei 0,15 m²K/W, parketo paviršiaus įšilimo temperatūra – ne didesnė nei 25º C, maksimalus leistinas kaitinimo galingumas – 60 W/m2. Svarbu užtikrinti, kad šiluma po grindimis būtų paskirstyta tolygiai. Nerekomenduojama kloti parketlenčių iš buko ar klevo medienos. Taip pat nerekomenduojama kloti parketo iš medžio masyvo, o šildomoms grindims labiausiai tiktų dvisluoksnis parketas bei vadinamosios „plaukiojančios” grindys.

Parketo priežiūra nėra sudėtinga, populiariausios jo valymo priemonės – dulkių siurblys ir drėgnas skuduras. Siekiant užtikrinti, kad parketas tarnautų ilgiau, reikėtų jį saugoti nuo žvyro ir smėlio. Yra daugybė buitinės chemijos priemonių, kurios padengia parketą apsaugine plėvele, padeda jį apsaugoti nuo purvo, trinties, įbrėžimų, paryškina grindų spalvą bei atstato vienalytį blizgesį.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Su malonumu atsakysime į visus iškilusius klausimus, išklausysime Jūsų norus ir pageidavimus bei pateiksime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Sutikimas

REKVIZITAI

MB „Būsto Vizija“
Įm.k. 303407495
Pvm.k.  LT100009209019
LT 19 7044 0600 0798 9840
Konstitucijos pr. 23, Vilnius

DIREKTORIUS

Marius Valivonis

8-633-66977

Marius@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Edvinas Kundelis

8-601-00039

Edvinas@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Ramūnas Lenčiauskas

8-639-41395

Info@bustovizija.net

DARBŲ VADOVAS

Arnas Sakalauskas

8-635-59703

Arnas@bustovizija.net

PARDAVIMŲ VADYBININKAS

Mindaugas Lumbė

8-665-03690

Mindaugas@bustovizija.net

Informacija