8-665-03690 info@bustovizija.net

Vidaus sienų tinkavimas

Vienas svarbiausių etapų tinkuojant vidaus sienas yra tinkavimo profilių montavimas – jis padeda užtikrinti tinkuoto paviršiaus lygumą. Nutinkavus paviršių, profilius rekomenduojama išimti ir užtaisyti. Taip gausime idealiai lygų paviršių, kuris džiūdamas trauksis vienodai.

Dirbant su visais statybiniais mišiniais, svarbu atkreipti dėmseį į mišinio tirštumą – su glaistykle ar kelne pakabinus mišinio, jis neturėtų varvėti arba dribti ant žemės.

Tačiau nepatartina naudoti ir per daug tiršto mišinio, nes bus sunkiau dirbti, mišinys greičiau sustings ir jį teks vėl permaišyti su vandeniu.

Geriausią rezultatą galima pasiekti tada, kai sienos „plikos“ iki mūro. Jeigu sienos ne gipskartonio ir ne monolito, t.y. jų paviršius pakankamai įgeriantis drėgmę ir tinkavimo paviršius pakankamai didelis, galima naudoti kalkių skiedinį (paprastai atsivežamas iš betono gamyklos), kuris gerokai pigesnis nei gipsinis. Prieš naudojant šį skiedinį, jį reikėtų permaišyti betono maišykle su cementu (labai nedideliu santykiu).

Tinkavimo darbų eiga

Prieš pradedant tinkavimo darbus, visų pirma reikia susiklijuoti tinkavimo profilius – taip užtikrinsime, jog sienos bus lygios. Pirmiausia viename sienos kampe priklijuojame profilį (naudojamas gipsinis tinko mišinys ir glaistyklė), kuris privalo būti tiksliai vertikalus (tikrinama gulsčiuku). Tuomet tą patį darbą pakartotinai atliekame kitame tos pačios sienos kampe ir tarp šių profilių ištempiame siūlą, kad galėtume užtikrinti sienos tiesumą.

Tada į tarpą tarp šių šoninių profilių už siūlo priklijuojami tarpiniai profiliai ir gulščiuku tikrinama, ar visi profiliai yra tiksliai vertikalūs.

Kitą dieną galima pradėti tinkavimo darbus. Iš pradžių reikėtų šiek tiek susišlakstyti sienas vandeniu, tada paruoštas kalkių – cemento mišinys tinkavimo kelne „užmetamas“ ant sienos, užpildant tarpus tarp profilių (tarpai užpildomi šiek tiek storiau nei profilio briauna).

Po to liniuote iš apačios į viršų braukiame šį tinko mišinį, nuimdami perteklių. Šį darbą reikia atlikti, kol mišinys nepradėjo stingti – kad jį dar galėtume panaudoti tolimesniam darbui. Tuomet paruošiamas tinko mišinys užtrynimui – kalkių skiedinys prakošiamas per sietą ir pašalinami visi akmenukai.

Gipsinis tinkas šiuo metu itin populiarus dėl galimybės naudoti specialią techniką, kuri padeda visus darbus atlikti gerokai greičiau. Šis tinkavimo būdas kiek brangesnis, tačiau sutaupoma laiko ir lėšų glaistant – gauname lygesnį paviršių.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Su malonumu atsakysime į visus iškilusius klausimus, išklausysime Jūsų norus ir pageidavimus bei pateiksime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Sutikimas

REKVIZITAI

MB „Būsto Vizija“
Įm.k. 303407495
Pvm.k.  LT100009209019
LT 19 7044 0600 0798 9840
Konstitucijos pr. 23, Vilnius

DIREKTORIUS

Marius Valivonis

8-633-66977

Marius@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Edvinas Kundelis

8-601-00039

Edvinas@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Ramūnas Lenčiauskas

8-639-41395

Info@bustovizija.net

DARBŲ VADOVAS

Arnas Sakalauskas

8-635-59703

Arnas@bustovizija.net

PARDAVIMŲ VADYBININKAS

Mindaugas Lumbė

8-665-03690

Mindaugas@bustovizija.net

Informacija