8-665-03690 info@bustovizija.net

Sienų ir lubų tapetavimas

Perskaitę mūsų parengtą straipsnį sužinosite, kokius tapetus rinktis, kaip paruošti sienas ir kaip klijuoti tapetus.

Kokius tapetus pasirinkti?

Renkantis tapetus, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų spalvą bei raštus. Jų poveikis skirtingoms patalpoms skirsis, tad nuo to priklausys ir kambaryje sukuriama nuotaika. Mažoms erdvėms labiau tinka šviesesni atspalviai ir smulkesni raštai.

Didelėms patalpoms aukštomis lubomis rekomenduojama rinktis tamsesnes ir ryškesnes spalvas. Norint išryškinti vieną sieną kitas interjero detales – galima derinti skirtingų spalvų tapetus. O papildomos juostos naudojimas gali sukurti paaukštinimo (juostos ties lubomis priklijavimas) ar pažeminimo efektą (tarp juostos ir lubų paliekant nedidelį tarpą).

Būtina atsižvelgti ir esamus šviesos šaltinius: natūralius ir dirbtinius. Jei kambaryje langai nedideli ir nėra daug lempų – rinkitės kuo šviesesnius. Tokiu būdu tapetai irgi prisidės bent jau prie turimos šviesumo palaikymo. Taip pat galite rinktis su raštu ar su blizgiu paviršiumi. Tamsesnius ir ryškesnius tapetus rinkitės, kai jau dabar jūsų namuose labai daug šviesos. Tamsesni atspalviai iš dalies nuslopins ją.

Tapetų rūšys

Yra daugybė tapetų rūšių: popieriniai, akriliniai, vinilo, tekstilės, veliūro ar net fototapetai. Popieriniai tapetai yra ekologiški, kvėpuojantys ir pakankamai pigūs, todėl ypač tinka vaikų kambariams. Tačiau šie tapetai gana lengvai išsitepa bei greitai nublunka. Viniliniai tapetai yra vieni populiariausių, nes yra plaunami, juos lengva prižiūrėti ir gali būti klijuojami net vonioje ar virtuvėje. Tekstilės tapetai – brangūs, todėl dažniausiai naudojami viešbučiuose ar kitose patalpose, kur svarbu išskirtinumas ir nepriekaištinga švara. Fototapetai – tai išskirtiniai ir suasmeninti tapetai, kurie gali būti sumaketuoti net iš šeimos nuotraukų. Išsiskiria ir didele kaina. Tapetai skiriasi būdu, kaip klijuojami: flizelininiams tapetams klijais reikia ištepti tik sieną, įprastiems – ir tapetus, ir sieną. Rečiau pasitaikantys – jau su išteptais klijais. Jiems nebereikia papildomų klijų.

Sienų paruošimas tapetavimui

Tinkamai pasiruošę sieną išvengsite ir nelygumų, ir atsiklijavimų. Paruošta siena turi būti sausa, lygi ir švari. Norėdami pasiruošti sienas naujiems tapetams turite atsižvelgti kokios jos buvo prieš tai:  

  • Jei buvo dažytos klijiniais dažais – nuplaukite sienas.
  • Jei vandeniniais emulsiniais dažais – nebūtina valyti dažų ir galite klijuoti tiesiai ant jų.
  • Jei yra likę ankstesni tapetai – nuimkite juos du kartus sudrėkindami karštu vandeniu.
  • Jei sienos yra tinkuotos arba iš gipso kartono – jas būtinai nugruntuokite ir išlyginkite.
  • Jei sienų būklė prasta ir yra išklijuota sunkiai pašalinamais tapetais – galite juos palikti ir   ant jų klijuoti papildomą nedažytų tapetų sluoksnį.

Tapetų klijavimas

Įprastai pradedama klijuoti nuo durų, bet svarbu apžiūrėti, kad tapetų sujungimai nebūtų ant kampų ar kitų probleminių vietų. Tokių problemų galima išvengti iš anksto pasidėliojant ir paslenkant pirmąjį tapetą į vieną ar į kitą pusę. Klijuodami kampus užleiskite 3-5 centimetrus, kad tapeto susidūrimas niekad nebūtų ant kampo.

Tapetuojant langus ar kitas nišas irgi turite palikti po tiek pat centimetrų. Esant reikalui atsargiai įkirpkite, kad galėtumėte užlenkti per kampo susidūrimus. Tapetų atraižas pradėkite klijuoti nuo viršaus. Judėkite braukdami žemyn, kad išeitų esantis oras ir nesusiraukšlėtų. Apatinės dalies neklijuokite, kol tapetas nėra lygiai su grindimis. Švelniai prispauskite apatinę dalį prie sienos ir ties grindimis su peiliu nupjaukite.

Labai atsargiai elkitės tapetuodami prie elektros lizdų ir jungiklių. Prieš tapetuojant tas vietas išjunkite elektros srovę. Atsargiai nuimkite dangtelius ir jungiklius, uždenkite elektros laidus. Kai užklijuosite tapeto atraižą su peiliu prapjaukite toje vietoje dviem brūkšniais iki kraštų. Nukirpkite nereikalingas tapeto dalis, nuvalykite likusius klijus. Atgal pritvirtinkite jungiklius ir įjunkite srovę patikrinti ar viskas veikia.

Tapetuodami sieną už radiatoriaus tapeto atraižą išmatuokite ir įkirpkite taip, kad galėtumėte užleisti už jo. Priglausti galite pasinaudodami lazdele ar teptuku su ilgesne rankena. Tapetų juostos klijavimas Iš pradžių pažymėkite kreida ar pieštuku liniją, kuri bus orientyras juostos klijavimui. Ištepkite klijais visą juostą ir susidėliokite klostėmis.

Klijuodami atlenkite po vieną klostę. Su šepečiu ar šluoste sutvirtinkite viršutinę juostos dalį. Priklijavę visą juostą švelniai braukdami nuo viršaus prispauskite ir apatinę dalį, kad neliktų oro „burbulų“. Braukdami nesujudinkite viršutinės juostos dalies.

SUSISIEKITE SU MUMIS

Su malonumu atsakysime į visus iškilusius klausimus, išklausysime Jūsų norus ir pageidavimus bei pateiksime geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Sutikimas

REKVIZITAI

MB „Būsto Vizija“
Įm.k. 303407495
Pvm.k.  LT100009209019
LT 19 7044 0600 0798 9840
Konstitucijos pr. 23, Vilnius

DIREKTORIUS

Marius Valivonis

8-633-66977

Marius@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Edvinas Kundelis

8-601-00039

Edvinas@bustovizija.net

STATYBŲ VADOVAS

Ramūnas Lenčiauskas

8-639-41395

Info@bustovizija.net

DARBŲ VADOVAS

Arnas Sakalauskas

8-635-59703

Arnas@bustovizija.net

PARDAVIMŲ VADYBININKAS

Mindaugas Lumbė

8-665-03690

Mindaugas@bustovizija.net

Informacija